3
Košík
3,- Kč

Nákupní řád

Zákazník je povinen se před nákupem seznámit s našimi obchodními podmínkami. Veškeré přijaté objednávky jsou považovány za závazné ze strany zákazníka.

1. Všeobecná ustanovení

a) Kupující učiněním objednávky akceptuje Obchodní podmínky pro dodávky zboží vyhlášené prodávajícím. Vztahy kupujícího a prodávajícího se řídí těmito obchodními podmínkami, které jsou pro obě strany závazné, pokud není ve smlouvě stanoveno výslovně něco jiného. Podmínky blíže vymezují a upřesňují práva a povinnosti prodávajícího (firmy BestMobil) a jeho zákazníků (kupujících) a ve svém aktuálním znění tvoří obsah kupní smlouvy (o dodávce zboží), resp. je její nedílnou součástí.

b) Není-li mezi účastníky sjednána trvalá kupní smlouva v písemné formě, dodá prodávající zboží na základě elektronické objednávky a specifikace zákazníka (objednávky doručené prostřednictvím elektronické pošty) na formuláři, který je k dispozici při první registraci zákazníka v internetovém obchodě. Toto se nevztahuje na rezervaci a následný prodej v pevné provozovně.

c) Prodávající upozorňuje, že obrázky u produktů jsou pouze ilustrativní.


2. Předmět smlouvy

Předmětem smlouvy jsou pouze položky výslovně uvedené v kupní smlouvě - objednávce (dále jen zboží). Váhy, rozměry, kapacita, ceny, výkony a ostatní údaje obsažené na www stránkách Bestmobil.cz, katalozích, prospektech a jiných tiskovinách jsou nezávaznými údaji, pokud nebyly ve smlouvě výslovně uvedeny jako závazné. BestMobil (dále jen prodávající) se zavazuje, že bude svým odběratelům dodávat:

- bezvadné zboží v souladu se specifikací nebo s vlastnostmi obvyklými pro daný druh zboží
- vyhovující normám, předpisům a nařízením platným na území ČR
- vybavené českými návody k obsluze, záručními listy a seznamy pozáručních opraven, je-li to pro daný druh zboží obvyklé
- může se jednat o zboží, které bylo vráceno v zákonné lhůtě do 14dnů, ( outletové )  - může se jednat o vykoupené zboží Informaci zda se jedná o outletový telefon dostane zákazník při jakémkoli kontaktu naší firmy. 

Může se jednat o telefony nové, zánovní, outletové, použité (bazar) a určené pro evropský trh.

Výhody EU distribuce

 

Elektronika je na českém trhu dostupná z několika distribučních kanálů. Čím dál častěji se setkáváme a budeme setkávat se slovním spojením "evropská distribuce". Co tento pojem znamená? Hlavně to, že odpovědnost za vyřízení případné reklamace nese prodejce. Nákup z EU distribuce má své výhody...

Dřívější aktualizace systému

S evropskou distribucí se nejčastěji setkáte u telefonů. Jejich software je průběžně vyvíjen a vylepšován, ale velké trhy, jako je Německo, Francie nebo Velká Británie, dostávají v aktualizacích přednost před menšími odbytišti - třeba Českem a Slovenskem. Zařízení z EU distribuce jsou lokalizována do českého jazyka a může u ních být upravován firmware.

Nižší cena

Tzv. šedý dovoz ve většině případů znamená výhodnější cenu. Asi Vás hned napadne otázka, jak je to možné. Ve většině případů šedivky pocházejí z telefonů určených pro operátory, kteří mají vyjednávací moc manipulovat s cenou více než klasické obchody. V jiných případech obchodníci využívají výhod trhu - ač si to Evropa nerada přiznává, některé produkty se mezi její hranice dostávají se zpožděním a zatímco oficiální distribuce má ceny diktované, nezávislejší obchodníci mohou využít levnější dovoz ze zahraničí.

Širší výběr z modelů a barev

Velký trh oplývá důraznější vyjednávací silou. V tomto ohledu je Česká republika jen malým hráčem a velké značky ji bohužel někdy přehlíží. Proto se k nám některé produkty ani nedostanou, nebo jen v omezené míře či nabídce. Zatímco zahraniční e-shopy mohou mít v nabídce jeden telefon v mnoha odstínech, Česko oficiálně nabízí jen jednu dvě barvy.

Příkladem budiž Samsung Galaxy S III. Oficiální distribuce dovážela pouze modrý a bílý telefon, evropská přidala variantu červenou, černou, hnědou nebo šedou.

Návod

Pokud balení telefonu neobsahuje návod, tak je možné si ho vyhledat na odkazu: https://najdinavod.cz/mobilni-telefony/

Přednostní reklamace

Zákon nařizuje prodejcům dvouletou záruku. U EU distribucí proto věnujte pozornost historii a reputaci obchodu. Pohybuje se na trhu dlouho? Máte Vy nebo Vaši známí s obchodem dobré zkušenosti? Je e-shop kladně hodnocený na internetových porovnávačích? Pokud na tyto otázky naleznete kladnou odpověď, nemáte se čeho bát. Ba naopak - zatímco autorizovaná servisní střediska protahují opravu odesíláním do vzdáleného centra, slušné obchody dokáží mnoho závad opravit i na počkání.

 

Zboží dodáváme pouze do České republiky.

EET

INFORMAČNÍ OZNÁMENÍPodle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

BestMobil s.r.o. E-mail: bestmobil@ji.cz
IČO: 26929805
DIČ: CZ26929805
mobil: 775 330 433 BestMobil s.r.o.